Zamknij
E-zakupy - Informacje

BITCOIN - nowa forma płatności na PizzaPortal.pl

Witold Sokołowski, 2014-01-15 13:47:13

PizzaPortal.pl, jako pierwszy z większych e-commerce w Polsce, wprowadza walutę bitcoin, jako formę płatności na swoim portalu. Jest to pierwszy tego rodzaju serwis w naszym kraju, który do form płatności dodał walutę internetową.

Na temat waluty bitcoin jest wiele głosów zarówno sprzeciwu, jak i aprobaty. Jest to pierwsza waluta internetowa na świecie, dlatego też coraz chętniej sięgają po nią platformy e-commerce. Do grona zwolenników nowej formy zapłaty, dołączył serwis PizzaPortal.pl, największa platforma do zamawiania jedzenia online.

Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl podkreśla znaczenie bitcoin w branży e-commerce: od naszych użytkowników zaczęło spływać coraz więcej zapytań na temat możliwości płatności nie tylko gotówką czy kartą, ale również poprzez wirtualną walutę. Najważniejsza jest dla nas wygoda użytkowników oraz ich oczekiwania, a także rozwój naszych usług. Oba cele idą ze sobą w parze, m.in. poprzez wprowadzenie nowej waluty.

Pierwszym krokiem w płatności bitmonetami, jest możliwość zakupienia za nie voucherów, za które dokonać można zamówienia. Każdy, kto posiada walutę internetową, może skontaktować się z biurem klienta PizzaPortal.pl i zgłosić chęć zakupu vouchera za określoną kwotę. Wtedy do klienta zostanie wysłana faktura, którą musi opłacić, a następnie dostanie voucher.

Pierwsze zamówienia przy płatności bitcoinami zostały już zrealizowane. Według zamówień na PizzaPortal.pl, 90% zamawiających stanowią mężczyźni, 55% zamówień to dania obiadowe, a średni koszyk zamówień wynosi 30,50 zł.

Jak dodaje Lech Kaniuk, pierwsze transakcje bitcoin na pewno nie są tak wygodne, jak przy innych formach płatności. Chcemy sprawdzić, jakie jest realne zainteresowanie składaniem zamówień korzystając z nowej waluty, zanim wprowadzimy na stałe zmiany w systemie. Vouchery można wykorzystać również zamawiając jedzenie przez aplikacje mobilne na system iOS oraz Android.

PizzaPortal.pl w swojej bazie ma ponad 2500 restauracji w blisko 400 miastach całej Polski. Prócz bitcoinów, daje możliwość płatności gotówką, kartą, przelewem internetowym oraz punktami Payback.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...