Zamknij
E-zakupy - Relacje

Pierwsza konferencja z cyklu „Digital Marketing Heroes”

Witold Sokołowski, 2014-11-25 00:24:40

Pierwsza konferencja z cyklu „Digital Marketing Heroes”

Pierwsza konferencja z cyklu „Digital Marketing Heroes” za nami. W warszawskim klubie Pin-Up Studio spotkali się marketerzy z czołowych firm wykorzystujących na co dzień i planujących wykorzystywać reklamę osobistą (ang. programmatic). Wśród prelegentów byli przedstawiciele takich marek, jak Onet, Coca-Cola, Play, NC+ czy Sociomantic Labs. Podczas spotkania dyskutowali m.in. na temat tego, co czeka branżę reklamy internetowej w 2015 roku.

Pierwszą konferencję z cyklu „Digital Marketing Heroes” poprowadził Radosław Kotarski, założyciel serwisu Polimaty. Popularny youtuber ujawnił tożsamość tajemniczego Superbohatera. Okazała się być nim alpinistka, Kinga Baranowska. Zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników wygłosiła też pierwszą prelekcję. Tuż po niej wystąpił Thomas Brandhoff, Managing Director w Sociomantic Labs, który opowiadał o roli personalizacji w marketingu oraz wyzwaniu, jakim jest dla marketerów użytkownik wielokanałowy. Według niego, już dziś podczas oglądania telewizji, nawet 71 proc. użytkowników korzysta z komputera, 32 proc. ze smartfona, a co dziesiąty z tabletu. To sprawia, że trudniej jest ich angażować, gdy z każdej strony trafiają do nich różne komunikaty marketingowe.

Jak Onet, Tesco, Coca-Cola i Stilago walczą o klientów?

Prezes Onetu, Robert Bednarski, w rozmowie „1 na 1” opowiadał o tym, jakie znaczenie dla jego portalu ma wykorzystanie danych na temat użytkowników, a także treści wideo. Z kolei Dylan Slaney, Head of Brand UK & Tesco Markets w dunnhumby mówił, jak firmy mogą zwiększać lojalność klientów. Szczególną uwagę zwrócił na rosnące znaczenie mediów społecznościowych, w tym Facebooka, w propagowaniu rekomendacji. O personalizacji w offline opowiadała natomiast Urszula Szymczyk, Activation Manager z Coca-Coli, która prezentowała wyniki kampanii „Podziel się radością”. Ostatnią prelekcję poprowadził Stefan Konopatzki, CMO w Stilago, który opowiadał o tym, jak ważna jest aktywizacja obecnych klientów do pozyskiwania nowych wśród własnych znajomych.

Czy Polska jest gotowa na personalizację?

Na to i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy panelu dyskusyjnego zamykającego konferencję. O znaczeniu automatyzacji i personalizacji rozmawiali: Adrian Gorczyca z Play, Paweł Ostrowski z NC+, Krzysztof Sobieszek z ZenithOptimedia Group oraz Tomasz Musiał ze SmartAdserver. Ich zdaniem, reklama osobista to skuteczne narzędzie do zwiększania sprzedaży, jednak wymaga ona specyficznych umiejętności oraz zmiany podejścia samych firm do Big Data.

Podczas konferencji wystąpił również nowy zespół sióstr Przybysz – Archeo wspólnie z Night Marks Electric Trio. Kolejna spotkanie z cyklu „Digital Marketing Hereos”, organizowanej przez Sociomantic Labs, już za rok.

Strona 1 z 1 1

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...