Zamknij
E-zakupy - Informacje

Pierwsza platforma sklepowa w Polsce wprowadza Want button

Witold Sokołowski, 2013-05-14 00:48:44

Pierwsza platforma sklepowa w Polsce wprowadza Want button

Want button, czyli jedyny przycisk social media stworzony dla ecommerce jest już dostępny dla klientów polskich sklepów. Dzięki platformie sklepowej Shoplo, właściciele od dziś mogą dodać taką funkcjonalność do swoich sklepów.

Przyciski „Lubię to“ czy „Pin-it“ są już bardzo często stosowane w polskich sklepach internetowych. Dzięki temu pierwszemu klienci mogą polubić produkty, za pomocą „Pin-it“ mogą przypiąć produkt ze sklepu na swoją tablicę w serwisie Pinterest.

Przycisk „Want“, czyli z ang. „Chcę“ jest bardzo zbliżony w swoim działaniu do wymienionych wcześniej. Ma jednak jedną zasadniczą przewagę nad nimi – lepiej konwertuje, czyli klienci chętniej z niego korzystają. Okazuje się, że tak prozaiczna sprawa jak sama nazwa na przycisku odgrywa tutaj kluczową rolę. Klienci sklepów dużo częściej przyznają się do tego, że „chcą“ jakiś produkt niż do tego, że go lubią. Dzięki temu, przycisk jest częściej klikany. Po kliknięciu w taki przycisk informacja o tym, dociera do znajomych klientów. Prezentację produktu z rekomendacją klienta dzięki temu widzą setki osób w zależności od sieci znajomych na Facebooku.

Jak donoszą twórcy przycisku oraz obsługującej go aplikacji na Facebooku, stosowanie go to już niemalże standard w amerykańskich sklepach online. Korzystają z niego setki tysięcy sklepów, klikają miliony klientów. Przycisk dostępny jest od dziś dla wszystkich klientów polskiej platformy Shoplo. Nową funkcjonalność można dodać do swojego sklepu zaledwie kilkoma kliknięciami. W Shoplo App Store dostępna jest już aplikacja Want button: http://www.shoplo.com/app/want-button.

Instalacja Want button ma swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Pomaga on jeszcze lepiej wykorzystać najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy jako nośnik prezentacji produktów sklepu i docierać do całej sieci znajomych klientów. Dodatkowo właściciele sklepów mogą wykorzystać Want button do remarketingu. Poprzez notyfikacje, czyli powiadomienia na Facebooku, właściciel sklepu może wysłać do klientów wiadomości, które ponownie przyciągną ich do sklepu.

Shoplo to platforma sklepowa dla wszystkich osób, które chcą w łatwy sposób zacząć sprzedawać on-line. Shoplo zadebiutowało w 2012 roku i do tej pory zostało sprawdzone przez ponad 2 500 użytkowników. Dzięki wewnętrznym aplikacjom użytkownicy Shoplo mogą sprzedawać we własnych sklepach, na Allegro i Facebooku.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...