Zamknij
E-zakupy - Raporty

Shoper podsumowuje 2015 rok w sklepach internetowych

Witold Sokołowski, 2016-01-11 16:52:02

Przyciągnięcie nowej grupy klientów i zwiększone działania reklamowe w internecie - takie cele stawiała przed swoimi e-biznesami większość właścicieli w ubiegłorocznym raporcie platformy Shoper. W najnowszym trendy nieco się zmieniły, ale polski e-commerce nie doświadczył w ostatnich miesiącach żadnej rewolucji. Choć wciąż jest w świetnej kondycji.

Zakupy przez internet w Polsce coraz częściej cechuje szybkość i wygoda. Komfort konsumentów wynika zarówno z zastosowanych w sklepach rozwiązań, udostępnionych im np. sposobów płatności czy dostawy towaru, jak również z doświadczeń estetycznych. Bo ładne sprzedaje się lepiej. Te zachowania znajdują odzwierciedlenie w wynikach najnowszego badania Shoper, czyli platformy e-commerce dostarczającej gotowe oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego. Właściciele sklepów biorący udział w ankiecie najczęściej wymieniali trzy elementy, których wprowadzenie w minionym roku przyniosło im największą korzyść: uruchomienie natychmiastowych płatności (16,9% badanych), zmiana grafiki (16,5%) oraz większe środki na marketing (16,4%).

Tegoroczny raport odzwierciedla także rosnące z roku na rok zaangażowanie sklepów internetowych w budowanie marki własnej oraz konieczność inwestowania w działania promocyjne - ponad 40% pytanych właścicieli wskazało, że to właśnie inwestycje w działania marketingowe miały największy wpływ na wzrost zainteresowania ich sklepami. Nieznacznie mniejszą ilość wskazań odnotowaliśmy w obszarze systematycznego wzbogacania oferty o nowe produkty - 35,4%.

Strona 1 z 1 1

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

zanox i Affiliate Window łączą siły. W wyniku rebrandignu powstaje marka Awin

zanox, wiodąca w Europie sieć reklamy efektywnościowej, wraz z firmą partnerską Affiliate Window, z dniem 6 ...

zanox i Affiliate Window łączą siły. W wyniku rebrandignu powstaje marka Awin

zanox, wiodąca w Europie sieć reklamy efektywnościowej, wraz z firmą partnerską Affiliate Window, z dniem 6 ...

Pozycjonowanie strony to pozycjonowanie marki w umysłach ludzi

Termin pozycjonowanie ma bez wątpienia pozytywny wydźwięk. Kompleksowe pozycjonowanie stron www to nie tylko inwestycja w ...