Zamknij
E-zakupy - Informacje

Skarpetki i rajstopy to najbardziej znienawidzony prezent pod choinkę

Witold Sokołowski, 2012-12-18 14:05:12

Polki są tradycjonalistkami w sprawie Świąt i najchętniej spędziłyby je w domu z rodziną. Kryzys nie dotknął ich kieszeni, ponieważ na prezenty świąteczne w tym roku 45% Polek wyda tyle samo, a 29% więcej niż w roku 2011. Skarpetki i rajstopy to najbardziej znienawidzony prezent pod choinkę. Portal badawczy Prekursorki.pl sprawdził jak Polki spędzają Święta 2012.

Większość Polek 63% wymarzone Święta spędziłoby w domu z rodziną, a 21% na nartach w górach. Polki są bardzo rodzinne, o czym świadczy liczba kobiet spędzających Święta Bożego Narodzenia w domu z rodziną (93%). Przedświąteczna gorączka prezentów zaczyna się u 33% kobiet 6-17 grudnia, a 18% pań zaczyna kupować prezenty 1-6 grudnia.

39% kobiet w tym roku kupiło lub kupi prezenty przez Internet. Rosnąca popularność portali aukcyjnych skłoniła jedną piątą kobiet do zakupu prezentów właśnie tam, 19% kobiet wybrało sklepy internetowe, a 38% kupiło prezenty w galerii handlowej. Inspiracji na świąteczne prezenty szukamy przede wszystkim rozmawiając ze znajomymi lub rodziną (65%), ale też na portalach internetowych (42%) i w tradycyjnych magazynach i czasopismach (27%).

Polki są mądrymi konsumentkami i zanim kupią prezent świąteczny, 44% sprawdza cenę na portalach aukcyjnych a 40% porównuje ceny w porównywarkach cen. Jedna czwarta respondentek przyznaje się do spontanicznego zakupu świątecznych upominków. Na prezenty w tym roku 80% kobiet wyda do 600 zł.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...